R. 27. mai 2022 kell 19.00 Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost.
Kavas Tõnu Kõrvits „Tiibade hääl“  uus teos koorile, solistidele ja keelpillidele.

„Tiibade hääl” on kolmas osa loomingulise tandemi Tõnu Kõrvits ja Doris Kareva menukast triloogiast, mida on saatnud edu nii kodu- kui ka välismaal.

Triloogia esimene osa, „Lageda laulud“ püsis mitmeid nädalaid Amazoni klassikalise muusika albumite edetabeli tipus ja noppis olulisi muusikaauhindu Eestis. Teine, „Sina oled valgus ja hommik” nautis publikumenu nii kodumaal Eestis kui ka Pavese tekstide sünnimaal Itaalias. Kolmas, ja ühtlasi viimane, „Tiibade hääl“ on triloogia helgeim osa - see kiirgab autorite sõnul valgust kõige enam.

„See on laul lendamisest, unistustest, julgusest ja tingimusteta armastusest,” ütleb helilooja Tõnu Kõrvits. Doris Kareva märgib, et teose inspiratsiooniks olevat „Amelia Earharti tutvustas mulle Tõnu Kõrvits. Mary S. Lovelli raamat „Tiibade hääl” selle erakordse naise elust ja loomingust mõjus tõepoolest tiivustavalt”.

„Minu meelest sisaldub „Tiibade hääle“ kvintessents Amelia mõttes: Julgus ja heldus on hingeõndsuse alus. See väärib meenutamist iga päev,“ lisab Doris Kareva.

„Tiibade hääl“ esiettekannet esitavad solistid Marianne Pärna (alt) ja Laur Eensalu (vioola), Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester ja dirigent Risto Joost.

L. 28. mai 2022 kell 18.00 Helsingi üliõpilaste koor Wiipurilaisen Osakunnan Lauljat. Sissepääs tasuta või annetusena 10 eurot.  


T. 14. juuni kell 19.00 Kohtumised: Johan Tamverk „Ükspäinis“ ja Tõnu Kõrvits „Kreegi vihik“

Eesti Maaülikooli kammerkoor Camerata Universitatis, EELK Valga praostkonna projektkoor, Karijärve Keelpilliorkester ja solistid toovad publiku ette Johan Tamverki kantaadi „Ükspäinis“ ning Tõnu Kõrvitsa „Kreegi vihiku“. Lisaks kõlab Tõnu Kõrvitsa „Kaanon“ Karijärve Keelpilliorkestri esituses.

Dirigeerivad Seidi Mutso ja Meelis Roosaar.

Solistid Eveli Roosaar (sopran), Lembi-Liis Ebre (sopran) ja Ott Indermitte (bariton).

Johan Tamverki teos “Ükspäinis” tuleb ettekandele kontserdisarja “Eesti kantaadid” jätkuna. Varem on samas sarjas EELK Valga praostkonna projektkoori ja Karijärve Keelpilliorkestri koostöös avalikkuse ette toodud Johannes Hiobi “Lunastav kannatus”, Aleksander Läte “Rändaja ja tähed” ning Juhan Jürme “Tõsta ennast kõrgeks, Jehoova”.

Sissepääs vaba annetusega.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus.
Järelkuulamiseks:
08.04.2020 kontsert koroonakriisi kinniste uste taga. Klaver ja oboe. 
30.08.2020 ansambel Eluallikas.