Esmaspäeval, 18. veebruaril 2019 kell 18 Elleri Sümfoniett, Elleri Kontsertkoor, Tartu Maarja koguduse koor. Solistid: Pirjo Jonas, Karmen Puis, Mehis Tiits ja Raiko Raalik. Kavas: W. A. Mozarti „Requiem”. Tasuta.


Teisipäeval, 19. veebruaril 2019 kell 18 Norra ja Eesti keelpilliorkestrite ühiskontsert „Põhjamaine viis“.  Karijärve keelpilliorkester koos sõprusorkestriga Norrast. Kavas on nii klassikaline kui rahvamuusika. Juhatavad Eveli Roosaar ja Milutin Petrovic.

Kontserdil esinevad noorteorkester Romus Norrast ja Karijärve Keelpilliorkester. Ühiskontserdi kavas on peamiselt põhjamaade klassikaline ja rahvamuusika, kuid Norra ja Eesti heliloojate teoste kõrval kõlab ka Holsti, Händeli ja Schuberti looming. Laval astuvad üles nii mõlemad orkestrid eraldi kui ka ühiselt. Koos esitatakse kahe riigi heliloomingu kullafondi kuuluvaid teoseid, sh Heino Elleri „Kodumaine viis“ ja Edvard Griegi „Prelüüd“ süidist „Holbergi aegadest“. Noorteorkestri Romus esituses tuleb teiste seas ettekandele inglise helilooja Gustav Holsti üks kuulsamaid teoseid „Püha Pauli süit“. Karijärve Keelpilliorkestri repertuaar on suuresti valitud orkestri äsja ilmunud plaadilt „Kasvamine“, kuid kõlab ka teisi lugusid. Kontserdiga tähistatakse Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva.

Sissepääs vaba annetusega, müügil CD. Kontserdi korraldamist toetavad Leader programm, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital. Info: https://www.facebook.com/events/1300207980129916/ L. 23. veebruar kell 17 Eesti Segakooride Liidu suvekooli segakoor ja üle-eestiline noorte sümfooniaorkester. Solistid: Kädy Plaas-Kala, Iris Oja, Kristjan-Jaanek Mölder. Dirigent Kaspar Mänd. Kavas: Raimo Kangro „Missa süütult hukkunud eestlastele”. Pilet 10/15€.