L. 1. juuni 2024 kell 15:00 Põhja-Eesti Pimedate Ühingu puhkpilliorkester, dirigent Vello Loogna. Sissepääs tasuta.P. 25 august 2024 kell 18 Pärt & Händel. Esinevad: Concerto Copenhagen, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste. 

Kavas: Arvo Pärt
 „Silouans Song“ keelpillidele
 „Trisagion“ keelpillidele
 „Stabat Mater“ segakoorile ja keelpilliorkestrile
Georg Friedrich Händel                  
 Concerto Grosso op 6 nr. 5 D-duur
 „Dixit Dominus“ solistidele, koorile ja orkestrile

Kontsert kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. „Pärt ja Händel“ loob muusikalise silla erinevate ajastute vahel, ühendades 18. sajandi kõlamaailma nüüdismuusikaga. Esitajateks on rahvusvaheliselt hinnatud Arvo Pärdi interpreedid - Grammydega pärjatud dirigent Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo).

Inimhääl ja loodusmaterjalidest vanamuusika pillide kooslus on üks põliseid viise kunsti väljendamiseks. Kahe omanäolise muusikakollektiivi koostöös avastatakse koos kahe suurmeistri loomingut. Arvo Pärdi kavas olevaid teoseid interpreteerib CoCo ajastu pillidel esmakordselt, mis võimaldab loob uusi võimalusi helilooja mitmekihilise loomingu tõlgendamiseks. Pärdi muusikale sekundeerib barokiajastu suurmeistri Georg Friedrich Händeli särav looming.

Põhjamaade juhtiv barokkorkester Concerto Copenhagen (CoCo) on üks põnevamaid varasele muusikale pühendunud ansambleid maailmas. Mängides ajaloolistel instrumentidel on orkester väga hinnatud nii oma kõrge mängukvaliteedi kui ka mitmekesise repertuaari poolest. Üldtuntud heliloojate kõrval baroki ja varajase klassitsismi ajastust esitavad nad vähetuntud märkimisväärseid teoseid Skandinaavia heliloojatelt. Pikka aega on CoCo sooviks olnud varajase muusika kõrval esitada ka Arvo Pärdi loomingut, mida nad soovivad teha koos Pärdi loomingu hinnatumate interpreetidega, Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kujunenud üheks tuntumaks Eesti muusikakollektiiviks maailmas. Kahe Grammy ja maineka Gramophone’i auhinnaga pärjatud koori on kutsutud esinema paljudele mainekatele festivalidele ja kuulsatesse kontserdipaikadesse kogu maailmas nagu BBC Proms, Salzburgi Mozartwoche, Aix-en-Provence’i festival, Carnegie Hall, Los Angelese Walt Disney nimeline kontserdimaja jpt.

Piletid Piletilevis. Täispilet 30 €, sooduspilet 20 € (õpilased/üliõpilased/pensionärid), pilet kahele 50 €, toetajapilet 100 €. 
www.epcc.ee


Järelkuulamiseks:
08.04.2020 kontsert koroonakriisi kinniste uste taga. Klaver ja oboe. 
30.08.2020 ansambel Eluallikas.