Aasta ehitaja tiitliga pärjati Peeter Voovere

Eesti Ehitusettevõtjate Liit (EEEL) kuulutas kolmapäeva pärastlõunal liidu aastakonverentsil Swisshotel Tallinna konverentsikeskuses konkursi „Aasta Ehitaja 2015” võitjaks aktsiaseltsi Nordecon projektijuhi Peeter Voovere. Võidu tõid Tartu Pauluse Kiriku rekonstrueerimistööd.

„Tuleb tunnistada, et sellel aastal oli konkurents Aasta Ehitaja tiitlile eriti tasavägine ja selleks, et võitjat välja selgitada läks žüriil vaja suisa kahte hääletusvooru. Kuigi erineva mahu ja kasutusotstarbega ning erinevate tellijate jaoks valminud objekte on üsna keeruline hinnata ning vaatamata tõdemusele, et kõik nominendid on vaieldamatult tunnustamist väärt, jõudis žürii võitja osas siiski üksmeelsele otsusele.

„Aasta Ehitaja 2015“ konkursi võitja paistis žürii hinnangul silma lisaks objekti keerukusele ja tööde kõrgele kvaliteedile ka laitmatu meeskonnatöö ja töökultuuri poolest,“ kommenteeris Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor ja konkursi "Aasta Ehitaja 2015" žürii esimees Indrek Peterson.

Konkursi "Aasta Ehitaja" eesmärk on leida parim ehitusjuht, kelle töö on pälvinud tunnustuse nii töö tellija, arhitekti, projekteerija kui ka omaniku järelvalve teostaja poolt. EEEL valis parimat ehitajat juba seitsmendat aastat järjest ning konkursi eesmärk on ehitaja ameti väärtustamine ja oma ala parimate tunnustamine.

“Aasta Ehitaja 2015” konkursi nominente võisid esitada nii EEEL-i kuuluvad kui ka Liitu mitte kuuluvad ettevõtted ja ehitusobjektide tellijad.

Konkursi žüriisse kuulusid:

Indrek Peterson, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu tegevdirektor
Ilmar Link, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu juhatuse liige
Lembit Makstin, Ekspert
Enno Rebane, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevdirektor
Tõnis Tarbe, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu juhatuse aseesimees
Igor Gerasenkov, Riigi Kinninsvara AS-i ehituskorralduse osakonna juhataja
Liivi Tamm, Meediapilt OÜ juhataja

Uudise allikas: ehitusuudised.ee