Supiköök

Meie kirikus asub vältimatu sotsiaalabi jagamispunkt, kus osutatakse supiköögiteenust ja riideabi piisavate elatusvahenditeta Tartu linna elanikele. Vältimatu sotsiaalabi andmine toimub E-L 11-13 kooskõlastatult Tartu Linnavalitsuse sotsiaalabiosakonnaga. Toitu jagatakse esmaspäevast laupäevani sotsiaalabiosakonna poolt väljastatud tõendite alusel. Ilma tõendita on võimalik anda toitu kuni seitse päeva kuus. Lisaks supile, mis valmistatakse kirikus asuvas köögis, pakutakse leiba, saia ja magusat teed. Lisaks supile antakse laupäeval inimesele kaasa kuivtoidupakk pühapäevaks, samuti riiklikele pühadele eelnevatel päevadel. Söögisaalis on 16-20 kohta. Päeva jooksul käib aasta jooksul keskmiselt söömas 65 inimest.

Samuti jagatakse vajajatele riideabi. Riiete jagamine toimub samuti sotsiaalabiosakonna poolt väljastatud tõendite ja riiete loetelu alusel. Inimene saab valiku teha nelja-viie erineva variandi hulgast.

Soovime, et kõik abivajajad tunneksid, et neile mõeldakse ja neist hoolitakse. Söögisaali seinal on Meie Isa palve tekst, soovitame alustada söömist palvega. Pühade ajal põlevad laudadel küünlad.

Oleme jaganud tuge ja hingeabi, aidanud abivajajaid arsti juurde pääsemisel, julgustanud tööd otsima, manitsenud korrektsusele ja viisakusele, mõnikord ka kainusele, nõudnud esmaste hügieeninõuete täitmist, ravinud külmetust ja haavu, jaganud käsimüügist saadavaid ravimeid.

Praegu juhatab supiköögi tegevust Pauluse koguduse liige Aino Varul.